Van internetkunst naar AI-kunst
woensdag 11 maart 2026 19:30 tot 21:30
Son en Breugel - Al heel lang maken kunstenaars gebruik van nieuwe technieken en materialen in hun werk. Tegenwoordig hoor je wel eens dat nieuwe technologieën, zoals beeld- en muziekgenerators op basis van AI, een bedreiging vormen voor de creativiteit. Dit hoeft echter geen obstakel te zijn; het kan kunstenaars juist ook ondersteunen in hun werk.
Tijdens deze interactieve lezing neemt kunstenaar Wilbert Vogel je mee in de wereld van internetkunst (net.art) en AI. Je ontdekt hoe de digitalisering van de maatschappij de wereld van de kunst heeft beïnvloed. Met de opkomst van het wereldwijde web in de jaren ‘90 ontstond er een totaal nieuwe wereld van mogelijkheden. Wilbert laat je zien hoe deze digitale wereld kunstenaars inspireerde. Na zijn presentatie ga je zelf aan de slag met digitale tools en ontdek je hoe ze jouw creativiteit kunnen verrijken.
Deze lezing is bedoeld voor iedereen die interesse heeft in de creatieve mogelijkheden van AI. Om mee te doen heb je geen voorkennis over AI nodig. Het is handig wanneer je een eigen laptop of smartphone meeneemt. Doe mee en laat je inspireren!
Baltan Laboratories is een ontwikkelorganisatie op het snijvlak van kunst, wetenschap en technologie. Binnen het programma Technologies Otherwise onderzoekt Baltan alternatieve manieren om naar technologie te kijken: niet als iets wat ons overkomt, maar als iets wat we samen kunnen vormgeven. Tech Club wordt ondersteund door Provincie Noord-Brabant en Levendig Brabant.
De lezing vindt plaats op woensdag 11 maart van 19.30 tot 21.30 uur in Bibliotheek Dommeldal.
Toegang € 2,50; kaartjes zijn te koop via www.bibliotheekdommeldal.nl/activiteiten.
