
Concert Seniorenorkest Sonore
in de Gasthuishoeve
Op zondag 12 maart is Seniorenorkest Sonore uit Son en Breugel te gast in Streekbeleving De Gasthuishoeve.
Seniorenorkest Sonore, opgericht op 1 september 1991, is een onderdeel van de harmonie Pro Honore et Virtute en heeft inmiddels een 25 jarig jubileum gevierd. Het orkest wordt gevormd door een gezelschap van 25 muzikanten.
Hoewel de meerderheid van de muzikanten de pensioengerechtigde leeftijd al enige tijd zijn gepasseerd blazen de leden van het orkest de muziekpartij met veel élan en vooral plezier. Onder leiding van dirigent Harrie Scheutjens worden meerdere muziekgenres gespeeld. Hierbij moet gedacht worden aan onder andere polka's, walsen, jazz- en marsmuziek en gezellige meezingers.
Het orkest brengt een gevarieerd muzikaal programma ten gehore.
Kortom een mooie muzikale middag in een gezellige ambiance, waarvoor u van harte wordt uitgenodigd.
Graag begroeten wij u op 12 maart om te luisteren naar de muziek en daarvan te genieten.
Het concert begint om 14:00 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk.
Streekbeleving de Gasthuishoeve vindt u in Sint Oedenrode aan de Kremselen 2.
Interesse
Om met elkaar gezellig en vooral goed muziek te kunnen blijven maken willen wij versterking en zijn dus op zoek naar muzikanten.
Mocht u interesse hebben én graag met en bij Sonore muziek willen maken, dan kunt u contact opnemen met de voorzitter, de heer J van de Wiel, telefonisch bereikbaar op 040- 2529238 of per e-mail: jan.bep@hotmail.com
Leren met LEV
Meer zelf doen, meer eigen regie, meer gebruik maken van
het eigen netwerk, minder dure hulp, korter, sneller en met eigen kracht ……..
Bij LEVgroep zijn we volop bezig met de ontwikkeling en vernieuwing van onze dienstverlening, bijvoorbeeld door een ruim aanbod van trainingen, workshops en cursussen. Onder de vlag van Leren met LEV ontwikkelen we meer collectief aanbod voor klanten (volwassenen en kinderen), vrijwilligers en netwerkpartners. Passend bij de bakens van Welzijn Nieuwe Stijl brengen we individuele hulp en collectieve hulp meer in balans.
Training Z'inzicht…
In deze training staan regie houden op je eigen leven en het gebruik maken van je eigen netwerk centraal. Middels praktische oefeningen krijgt u meer inzicht in uw eigen situatie en ontdekt u welke mogelijkheden binnen uw eigen bereik liggen. Elke deelnemer is bezig met een individueel proces dat dankzij de groepsaanpak krachtige leermomenten biedt voor iedereen.
Door middel van oefeningen en opdrachten gaat u:
– Inzicht verkrijgen in de vraag en de situatie van u zelf
– Inzicht verkrijgen in u zelf
– Inzicht verkrijgen in wat u graag anders wilt en wat u daarvoor kan/moet doen
– Inzicht verkrijgen in hoe u gebruik kan maken van eigen kracht en zelfvertrouwen
– Inzicht verkrijgen in wie u kan helpen en hoe u om hulp kan vragen
De training bestaat uit 6 bijeenkomsten van 3 uur. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het CMD LEVgroep Son en Breugel 0499 – 475361 of aanmelden via www.lerenmetlev.nl/zinzicht
Reacties van deelnemers:
"Mijn ervaring over de training van Z'inzicht. "Bij deze training ben ik bewuster geworden bij de keuzes die je maakt en waarom je ze maakt. Door met elkaar te bespreken wat de dingen zijn waar je tegenaan loopt en inzicht daarin te krijgen, kun je ook daarna handelen. Het heeft me veel gebracht."
"Dit jaar heb een cursus Z'inzicht gevolgd een aanrader dus. Wat wil ik en hoe kan ik dit bewerkstelligen? Wat is reëel?
Dat waren mijn vragen. De training is zeer praktisch dus niet theoretisch. Zij laten je je innerlijke spiegel zien en dimmen . Dus een echte aanrader".
"Onlangs de training Z'inzicht afgerond. Het is een zinvol en leerzaam 'opkikkertje' voor eigenlijk iedereen.".
Techniekbieb, voor kinderen
van 9 tot en met 12 jaar
Ben jij 9-10-11-12 jaar oud en creatief en nieuwsgierig?
Schrijf je dan in voor de Techniekbieb!
Bibliotheek Dommeldal start in Son & Breugel met de Techniekbieb, voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar. In de techniekbieb leer je van alles zelf te ontwerpen en daarna zelf te maken. Zo leer je niet alleen technische vaardigheden als timmeren, zagen en boren. Maar krijg je ook basiskennis van elektronica en constructie. Én van materiaal. Kortom: èchte 21st century skills.
Wat gaan we doen
We gaan samen een lamp maken. In 6 middagen doorlopen we, na schooltijd, het hele proces: van ontwerp tot aan het uitschakelen van het lichtknopje.
Je kiest bij jouw ontwerp zelf de materialen die je wilt gebruiken.
Misschien moet je daarvoor 3d printen? Of misschien wil je een lamp maken op zonne-energie? Dat beslis jij allemaal zelf!
We werken in groepjes van max. 15 personen, in de Bibliotheek. Met materiaal, hulp en begeleiding van onze Techniekbieb-instructeur Ralf.
In elke bijeenkomst besteden we aandacht aan een specifiek onderdeel:
materiaalkennis, gereedschap, techniek, elektronica, ontwerpen en 3d-printen
Waar en wanneer
De 6 Techniekbieb-bijeenkomsten zijn in de Bibliotheek van Son & Breugel. Op de donderdagmiddag van 15.15u tot 16.45u. De dat zijn: 9, 16, 23 en 30 maart en 6 april. En op 13 april schuren en schaven we voor het laatst en presenteer je jouw creatie aan de ouders die dan kunnen komen kijken. Daarna neem jij jouw eigen unieke design lamp mee naar huis.
Inschrijven
Schrijf je snel in voor de Techniekbieb, via www.bibliotheekdommeldal.nl, klik op Agenda & Kaartjes. De kosten zijn: € 72,= Duur? Nee hoor: het zijn 6 bijeenkomsten van 1½ uur, en je krijgt het materiaal erbij, plus duidelijke instructies en deskundige begeleiding. En natuurlijk is de lamp van jou! Meer informatie lees je in de foldertjes in de Bibliotheek, of op www.bibliotheekdommeldal.nl.