
Diefstal maakt bestrijding Japanse duizendknoop in Son en Breugel moeilijker
AlgemeenSon en Breugel - In de gemeente Son en Breugel zijn er momenteel bijna dertig locaties waar de hardnekkige Japanse duizendknoop (JDK) groeit. De locaties langs het kanaal en de Dommel vallen onder de verantwoordelijkheid van Rijkswaterstaat en Waterschap de Dommel, maar de rest wordt door de gemeente en vrijwilligers aangepakt.
Ruim twee jaar geleden startte plaatsgenoot Joep Thurlings een initiatief om de JDK in Son en Breugel te bestrijden. Inmiddels zijn veel van de locaties onder de hoede van een groep vrijwilligers en aanwonenden. De gemeente heeft hen voorzien van materialen zoals containers, big bags, spades, spitvorken, snoeigereedschap, emmers, handschoenen en afvalzakken.
De gekozen bestrijdingsmethode is gebaseerd op uitputting van de plant. Vrijwilligers steken nieuwe scheuten af en verwijderen delen van de wortels. Hierdoor kan de plant geen energie meer naar de wortels transporteren, wat uiteindelijk tot uitputting van de plant leidt.
Echter, de bestrijding van de Japanse duizendknoop wordt nu bemoeilijkt door de diefstal van twee spades uit de opbergplek. Initiatiefnemer Joep Thurlings vindt het triest dat deze diefstal het werk van de vrijwilligers belemmert en hoopt dat de dieven de spades terugplaatsen, zodat de bestrijding van de JDK kan doorgaan.