Vrijwilliger gevraagd op de Buurtbus 260
Vrijwilliger gevraagd op de Buurtbus 260 Foto: Ingezonden

Buurtbus 260 zoekt vrijwillige chauffeurs

Naast lijnbussen met beroepschauffeurs wordt het openbaar vervoer (OV) tussen kleine gemeenten verzorgd met buurtbussen. In onze regio rijdt al meer dan 40 jaar lijn 260 waarbij een uursdienst wordt gereden van het NS-station Best via Son en Breugel en Nuenen tot vlak voor de ingang van het Annaziekenhuis in Geldrop. Bij het ziekenhuis dus geen gezoek naar een parkeerplaats!

Verschil met de grotere lijnbus is dat de buurtbus alleen rijdt op werkdagen tussen 7.30 en 18.30 uur, de chauffeur een vrijwilliger is en de buurtbus daar komt waar het rijden met grotere bussen niet rendabel is. Daarom biedt de kleinere buurtbus plaats aan maximaal 8 passagiers, klein of groot. Positief verschil is dat de buurtbus op zijn route ook buiten de haltes stopt op elke andere plaats waar dat veilig kan en de passagiers hun hand opsteken of dat in de bus aan de chauffeur vragen. Je hoeft dus nooit buiten adem de buurtbus te halen! De chauffeur kan zijn passagiers indien nodig helpen bij het in- en uitstappen. 

De route van de buurtbus voert door een prachtig stukje Brabantse natuur en er wordt onder andere gestopt bij het Weverijmuseum in Geldrop, het Annaziekenhuis in Geldrop, het Van Gogh Village Museum in Nuenen, bij Thermae Son en het museum Bevrijdende Vleugels in Best, plaatsen die de moeite van een bezoek zeker waard zijn. Ook wordt er gestopt bij diverse scholen en op industrieterreinen. Check gemakkelijk in en uit met je betaalpas of mobiel. Later dit jaar kan dat ook als je met korting of abonnement reist.

Momenteel vervoert buurtbus 260 ruim 1500 mensen per maand en is het bestuur van buurtbusvereniging 260 op zoek naar vrijwilligers om de buurtbus te besturen tussen 7.30 en 18.30 uur. In deze periode wordt gereden in drie diensten, namelijk van 7.30 tot 12.30 uur, van 12.30 tot 14.30 uur en de laatste dienst begint om 14.30 uur en eindigt om 18.30 uur.

Buurtbusvereniging 260 is op zoek naar nieuwe vrijwilligers en meer vrijwilligers, voor op korte en langere termijn, uit genoemde plaatsen. Om als vrijwillige chauffeur te starten is de maximale leeftijd 74 jaar en u dient in het bezit te zijn van rijbewijs B. 

Nadere gegevens kunt u vinden op de website www.buurtbus260.nl, en voor een oriƫnterend gesprek kunt u contact opnemen via info@buurtbus260.nl.