Tjiftjaf
Tjiftjaf Foto: Gineke de Laat

Vogelwandeling IVN Son en Breugel zondagochtend 22 maart

De vogelwerkgroep van IVN Son en Breugel organiseert op 22 maart een wandeling bij Wettensbroek. De wandeling begint om 8.00 uur en duurt tot ca. 10.00 uur. Aanmelden is niet verplicht, wel wenselijk voor het geval er wijzigingen zijn of de wandeling onverhoopt niet doorgaat.

Het voorjaar komt eraan en dat is te horen en zien aan de activiteit van de vogels die ons weer wakker fluiten voordat de wekker gaat. Maart is ook de tijd dat de zangvogels langzaamaan weer terugkomen uit hun overwinteringsgebieden in Afrika. Een van de eerste die arriveert is de tjiftjaf. Doordat er nog geen blaadjes aan de bomen zitten, is er ook meer kans om ze niet alleen te horen, maar ook te zien.

De wandeling door Wettensbroek is afwisselend door o.a. berkenbos, wat maakt dat het ook een mooie omgeving is om spechten te kunnen waarnemen. Verder gaat de route door typisch Brabants cultuurlandschap met kans op ganzen, reigers en rietvogels. Kortom: laat je verrassen.

De route die gelopen wordt is ca. 3 km, maar omdat er regelmatig stil zal worden gestaan om te kijken en luisteren zal de wandeling al snel anderhalf tot twee uur duren. De term ‘broek’ in de naam Wettensbroek, betekent dat dit gebied lager ligt en van nature drassig is. Het advies is dan ook waterdichte schoenen of laarzen te dragen. Honden, ook aangelijnd, mogen niet mee. Startpunt: Brug Stad van Gerwen. Meer info/aanmelden: vogelwerkgroep@ivn-senb.nl.