Café Brein: mantelzorg en de kracht van het gesprek

Zorgen voor een naaste met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) is vaak intens, complex en soms ronduit verwarrend. Tijdens de komende editie van Café Brein Helmond op maandagavond 11 mei a.s. staat daarom het thema mantelzorg centraal. De avond biedt ruimte voor herkenning, uitwisseling en verdieping. De LEVgroep is te gast om te vertellen over mantelzorg(ondersteuning), waarna bezoekers zelf actief aan de slag gaan met een bijzonder onderdeel: het Mantelzorg Dilemma Spel.

Tijdens het eerste deel van de avond zal Ineke Folgerts van het Expertisecentrum Mantelzorg stilstaan bij wat mantelzorg inhoudt, welke impact het kan hebben en welke ondersteuning er beschikbaar is. Op een laagdrempelige manier worden informatie en praktische tips gedeeld, met ruimte voor herkenning en vragen. 

Na de pauze worden de aanwezigen uitgenodigd om in spelvorm stil te staan bij herkenbare situaties uit de praktijk. Aan de hand van prikkelende vragen uit het Mantelzorg Dilemma Spel, zonder goed of fout antwoord, ontstaat er op een laagdrempelige manier een gesprek over de zorg voor een naaste.

Denk bijvoorbeeld aan vragen als: Blijf je als mantelzorger alles zelf doen, ook als het te zwaar wordt? Of vraag je op tijd hulp?” en “Ben je als mantelzorger vooral partner in de zorg, of juist iemand die zelf ook ondersteuning nodig heeft?”

Het spel nodigt uit om verhalen te delen, naar elkaar te luisteren en inzicht te krijgen in de keuzes en gevoelens die spelen bij de zorg voor een ander. Juist door het samen verkennen van deze dilemma’s ontstaat er vaak meer begrip, voor jezelf én voor de ander.

Café Brein is een tweemaandelijkse ontmoetingsavond voor mensen met NAH, mantelzorgers en andere betrokkenen. Op deze avonden gaan informatie en gezelligheid samen. Hebt u hersenletsel, bent u partner, familielid of gewoon belangstellende, dan bent u van harte welkom bij Café Brein Helmond.

Café Brein vindt plaats op 11 mei van 19.30 tot 21.00 uur in lunchroom De Keyser aan de Torenstraat 17 in Helmond. Inloop vanaf 19.00 uur. Voor informatie kunt u contact opnemen met lunchroom De Keyser, tel. 0492-590609.