De Eik
De Eik Foto: MooiSonenBreugel

Lezing ‘Gezondheid en Natuur’ bij De Eik

Algemeen

Son en Breugel - Op dinsdag 4 november verzorgt Jan Ackermans een lezing bij De Eik, centrum voor leven met en na kanker, in Eindhoven. Bestaat gezondheid en welke invloed heeft de natuur hierop? Wat is bepalend voor gezondheid, of zit het tussen de oren? En hoe gaan wij als mens en de natuur om met verlies?

Een natuurlijke omgeving kan op verschillende manieren bijdragen aan de gezondheid van mensen, van kinderen tot ouderen. De natuur heeft een positief effect op onze mentale en fysieke gezondheid; steeds vaker wijst onderzoek dit uit. Door de toenemende kennis over de positieve invloed van natuur op gezondheid wordt er steeds meer groen in onze woonomgeving ingezet. 

Er wordt uitgelegd hoe natuurlijke leefstijlkeuzes en omgevingen kunnen bijdragen aan het bevorderen van algemeen welzijn bij (ex-)kankerpatiënten, maar ook het voorkomen of verminderen van het risico op kanker. Jan zal ook stilstaan bij verlies; wat betekent het om angst te hebben voor verlies? Hoe ga je als nabestaanden met verlies om en hoe gaat de natuur met dit fenomeen om? Het sterven in de natuur en in onze beschaafde wereld zal deze avond tevens de revue passeren.


Jan Ackermans - Ingezonden

Jan Ackermans is 33 jaar huisarts geweest in Best. Tijdens zijn jarenlange werk als huisarts is hij gefascineerd geraakt door het fenomeen ‘gezondheid en welbevinden’. Hij biedt tijdens deze avond ook veel ruimte voor het stellen van vragen en discussies en maakt je deelgenoot van zijn visie op het begrip gezondheid, natuur en verlies.

De lezing is voor iedereen die geïnteresseerd is in de relatie tussen gezondheid en de natuur bij kanker. Voor aanmelding en meer informatie ga naar www.centrum-de-eik.nl.
De avond start om 19.30 uur bij Centrum De Eik, Klein Tongelreplein 8 in Eindhoven.

Mail ons!
Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel?
Neem dan contact met ons op: redactie@demooisonenbreugelkrant.nl


Deel dit artikel: