Teun Toebes
Teun Toebes Foto: Ingezonden

Lezing Teun Toebes: Anders Kijken is Anders Doen

Algemeen

Son en Breugel - Teun Toebes spreekt in Son en Breugel: ‘Anders Kijken is Anders Doen’. Een lezing over hoe we als samenleving anders kunnen kijken naar ouder worden, dementie en zorg. Het Geheugenhuis Son en Breugel verwelkomt op vrijdag 28 november a.s. de jonge zorgvernieuwer Teun Toebes voor een inspirerende lezing, getiteld ‘Anders Kijken is Anders Doen’. Teun zet zich wereldwijd in om de levenskwaliteit van mensen met dementie te verbeteren en deelt tijdens deze bijeenkomst zijn hoopvolle visie op een inclusieve samenleving.

Teun Toebes (25), geboren in Best, is bekend van zijn inzet om de zorg voor mensen met dementie te vernieuwen. Als voormalig verpleeghuisbewoner weet hij als geen ander waarom verandering noodzakelijk is. “Iedereen verdient de best mogelijke levensstandaard, ongeacht leeftijd of diagnose”, aldus Teun. Zijn persoonlijke ervaring vormt de basis van zijn missie om wereldwijd anders te leren kijken naar ouder worden en zorg.

Om te ontdekken wat we van andere landen kunnen leren, reisde Teun samen met filmmaker Jonathan de Jong de wereld rond. Dit resulteerde in de veelgeprezen documentaire Human Forever, die tijdens een G20-top over dementie in première ging, inmiddels in twintig landen wordt vertoond en in Nederland werd bekroond met een Gouden Kalf. Naast de film schreef Teun de bestsellers VerpleegThuis en Een Wereld te Winnen en spreekt hij op internationale congressen over de toekomst van de zorg. Met meer dan 180.000 volgers op sociale media weet hij een breed publiek te raken met zijn positieve boodschap.

Tijdens zijn lezing in de Bibliotheek neemt Teun het publiek mee in zijn persoonlijke reis, zijn internationale ervaringen en zijn visie op een wereld waarin mensen met dementie écht onderdeel blijven van de samenleving. Een lezing vol inspiratie, hoop en praktische inzichten. De lezing vindt op vrijdag 28 november om 15.00 uur plaats in het Vestzaktheater.  De lezing is gericht op volwassenen en de toegang is gratis. Aanmelden kan vooraf via www.bibliotheekdommeldal.nl/activiteiten of bij de balie van de Bibliotheek in Son en Breugel.  

Deze lezing wordt georganiseerd binnen het programma van het Geheugenhuis Son en Breugel, een samenwerkingsverband van ZorgSaam Son en Breugel, Archipel, Netwerk Dementie en Bibliotheek Dommeldal. Het Geheugenhuis organiseert viermaal per jaar bijeenkomsten rond het thema dementie. Meer informatie over Het Geheugenhuis: https://www.bibliotheekdommeldal.nl/geheugenhuis.

Mail ons!
Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel?
Neem dan contact met ons op: redactie@demooisonenbreugelkrant.nl


Deel dit artikel: