Maurice Peters en Patrick Wijns
Maurice Peters en Patrick Wijns Foto: MooiSonenBreugel

Rabobank en Vestzaktheater bundelen krachten om cultuur voor kinderen te versterken

Algemeen

Son en Breugel - Rabobank gelooft dat cultuur geen luxe is, maar een basisbehoefte die kinderen helpt de wereld beter te begrijpen, hun creativiteit stimuleert en hun sociale ontwikkeling versterkt. Daarom start Rabobank een nieuwe samenwerking met het Vestzaktheater in het Dommelhuis in Son en Breugel, gericht op het vergroten van culturele toegankelijkheid voor álle kinderen.

Cultuur basis voor ontwikkeling
Theater, muziek en andere creatieve podiumkunsten openen deuren naar verbeelding en nieuwe perspectieven. Juist voor kinderen is die ervaring van onschatbare waarde. Het stimuleert fantasie, taalontwikkeling, concentratie en sociale vaardigheden, en nodigt hen uit om emoties te herkennen, te uiten en te delen.

Patrick Wijns: “Met de samenwerking met het Vestzaktheater wil Rabobank ervoor zorgen dat kinderen in Son en Breugel laagdrempelig kunnen kennismaken met jeugdpodiumkunst. Hierdoor kunnen zij op een speelse manier groeien, ontdekken en leren, zowel met hoofd als hart.”

Toegankelijkheid voor gezinnen
Rabobank streeft ernaar cultuur bereikbaar te maken voor iedereen, ongeacht achtergrond of financiële situatie. Door deze lokale samenwerking worden jeugdvoorstellingen betaalbaar tegen een gereduceerd tarief aangeboden, zodat geen enkel kind hoeft te missen wat theater hen kan bieden.

Een bezoek aan het theater is méér dan een uitje: het zijn waardevolle, gedeelde momenten tussen kinderen, ouders, grootouders of vriendjes; herinneringen die inspireren en verbinden. Door de samenwerking met het Vestzaktheater opent Rabobank de deur naar cultuur voor kinderen

We brengen kinderen op een laagdrempelige manier in contact met theater en creatieve podiumkunsten. Zo versterken we hun ontwikkeling en vergroten we culturele toegankelijkheid.

Samen bouwen
Rabobank ziet in het Vestzaktheater in het Dommelhuis een belangrijke lokale partner om cultuur dichtbij te brengen. Door samen te investeren in jeugdvoorstellingen en educatieve programma’s willen beide organisaties bijdragen aan een bruisende, inclusieve en creatieve leefomgeving in Son en Breugel. Maurice Peters is bedrijfsmanager van het Dommelhuis en verantwoordelijk voor de programmering van het Vestzaktheater: “Een apart kindertheaterprogramma maken was altijd al een wens voor ons. Dat dit nu mogelijk is door de bijdrage van Rabobank is geweldig! We zijn nu in gesprek met gezelschappen voor de voorstellingen voor het seizoen 2026/2027.”

Maurice Peters van het Vestzaktheater en Patrick Wijns van Rabobank
Maurice Peters van het Vestzaktheater en Patrick Wijns van Rabobank

Mail ons!
Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel?
Neem dan contact met ons op: redactie@demooisonenbreugelkrant.nl


Deel dit artikel: