
Kopballen houden Nijnsel in vierde klasse
Ingezonden SportUden (voor insiders ‘Uje’) is een serieus groot dorp met stadse allures en als je een keer tijd over hebt, dan tel je zo’n veertigduizend inwoners. Je kunt er het snelste komen met bus 305. Je slingert dan eerst wat door Veghel maar uiteindelijk kom je dan toch op de plaats van bestemming aan. Notoire muziekliefhebbers lopen dan eerst door naar een prachtige stapstraat, de Markt, en stappen binnen bij nummer 7, café ’t Stulpke.
Gastredacteur: Lambert Verhoeven
Een prachtige sfeervolle, naar een bruin café neigende kroeg. Indrukwekkende drankenkaart. En als je brein nog niet overal beneveld is, dan slinger je je daarna nog naar muziektempel de Pul, waarvoor je eigenlijk naar hier kwam. Na de show nog even een whisky, aangelengd met honing. Zo gezond. En dan komt de grootste uitdaging; op tijd zijn voor de laatste bus terug. Tegenstander FC de Rakt staat op elf punten, Nijnsel op twintig. Je telraam geeft aan dat het verschil dan negen punten is met nog drie wedstrijden te spelen. Dat ene punt moet er dus nog komen, terwijl de Ujenaren er drie nodig hebben om onderin nog weg te kunnen komen. Het team staat tijdelijk onder leiding van interim-trainer en oud prof Eugène Marijnissen. Ook wel bijzonder; je kunt er al voetballen vanaf je tweede jaar, terwijl ik, zo is mij altijd verteld, pas een beetje begon te lopen toen ik zes jaar was. Maar dat terzijde.
In de 14e minuut een puntgave voorzet van links van de voet van de uitblinkende Stefan van Zutphen die even puntgaaf door aanvoerder Rick van der Vleuten wordt ingekopt; 0-1. Tien minuten later een verdekt schot op de lat van de voet van Jelle de Louw. Net voor de thee een corner en welk hoofd past daar weer het beste tegen? Juist! Van Stef Witlox; 0-2. Het offensief van de gastheren direct na rust kende een efemeer karakter en bood weinig soelaas. Vijf minuten voor tijd een hoge bal net voor keeper Youri Dortmans; van Nijnsel-kant reageert niemand adequaat en de bal wordt als het ware de goal ingelopen; 1-2. In de dying seconds de 1-3 dankzij een alerte actie van de sluwe Rick van den Berkmortel die voor de Raktste keeper opduikt en hem verrast. Meteen daarna klinkt het eindsignaal. Opluchting alom, behalve bij de gastheren die beide concurrenten onderin zagen zegevieren. Sportieve wedstrijd, geen paspoortgate, geen afgebeten oren, de Bredase scheids een verademing ten opzichte van vorige week. We liggen nu weer een tijdje stil omdat de jonge gezinnetjes met de jonge kindertjes op meivakantie moeten. Op zondag 10 mei reist Nijnsel af naar ASV’33, gemeente Aarle-Rixtel.







