Afbeelding

Bibliotheek Dommeldal organiseert Mini Congres rond laaggeletterdheid

Algemeen

2,5 miljoen mensen in Nederland heeft een probleem met lezen, schrijven en /of rekenen. Ook in onze regio wonen veel mensen die laaggeletterd zijn en daardoor moeite hebben met het begrijpen en toepassen van informatie. Dat betekent niet dat zij niet kunnen lezen en schrijven, maar wel dat ze de taal niet voldoende beheersen om alledaagse zaken te regelen zoals het invullen van formulieren, het lezen van straatnaamborden, het uitzoeken van een treinreis, het voorlezen aan (klein)kinderen. Maar ook geld opnemen bij een pin automaat kan een probleem zijn, of ondertitels lezen op TV, of de bijsluiter van medicijnen.


Cijfers
De stichting Lezen en schrijven doet onderzoek naar laaggeletterdheid. Uit de cijfers komt naar voren dat: 1,3 miljoen Nederlanders die laaggeletterd zijn, tussen de 16 en 65 jaar is; dat tweederde van de Laaggeletterden van Nederlandse afkomst is en eenderde van buitenlandse afkomst; dat 57% van deze groep vrouw is en 43% man; dat ongeveer 43% van de laaggeletterden werkeloos is, of inactief op de arbeidsmarkt.
Laaggeletterdheid kost de Nederlandse samenleving ieder jaar heel veel geld. Voor een groot deel komt dit door die inactiviteit en door verminderde belastinginkomsten. Maar laaggeletterden zijn ook minder zelfredzaam en blijken vaker ziek dan geletterden.
Kortom, voor laaggeletterden is het leven moeilijker. En voor de samenleving is het juist goed als iedereen meedoet.
van Congres naar Regionaal netwerk

De gemeentes Geldrop-Mierlo, Nuenen en Son & Breugel hebben Bibliotheek Dommeldal gevraagd om een regionaal netwerk op te zetten, rondom de aanpak van laaggeletterdheid in deze regio. Daarom start Bibliotheek Dommeldal met een Mini Congres, op 22 maart a.s, van 16.30 uur tot 21.00 uur. Met als doel om alle mensen uit de regio Geldrop, Mierlo, Nuenen en Son & Breugel die, in hun werk of zorg, te maken hebben met laaggeletterdheid, samen te brengen, kennis uit te wisselen en verder samen te werken aan de aanpak van laaggeletterdheid in deze regio.
Aanmelden
Meer informatie over het programma is te lezen op de website van Bibliotheek Dommeldal. Dat is ook de plek waar men kan aanmelden. De toegang is gratis.

Mail ons!
Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel?
Neem dan contact met ons op: redactie@demooisonenbreugelkrant.nl


Deel dit artikel: