Zebrapad bij de Dommelbrug in de Veerstraat
Zebrapad bij de Dommelbrug in de Veerstraat Foto: Wil Feijen

Jeugdgemeenteraad schijnt licht op zebrapadprobleem

Algemeen

Op donderdag 7 december vergaderde de jeugdgemeenteraad in de raadzaal van het gemeentehuis. Eén van de ingebrachte onderwerpen tijdens deze vergadering is de gevaarlijke situatie bij het zebrapad bij de brug over de Dommel in de Veerstraat. 

Gastredactie: Martin van Hastenberg

Liv heeft het punt ingebracht en gaf een toelichting tijdens de vergadering: “Als je daar over wilt steken, moet je vaak lang wachten omdat auto’s niet stoppen.” De locoburgemeester, die deze vergadering van de jeugdgemeenteraad voorzat, gaf aan dat deze situatie al eerder ter sprake is gekomen. Een verkeersdeskundige heeft toen de situatie ter plekke bekeken en geconstateerd dat alles is ingericht volgens de regels, en dus voldoet aan de normen van de verkeersveiligheid. Ondanks dit blijft de situatie gevaarlijk.

Gelukkig had de locoburgemeester wat huiswerk gedaan en had hij een voorstel voor de raad. Het voorstel was om een van de borden op de Nieuwstraat te verplaatsen naar de Veerstraat bij het zebrapad. Op deze manier wordt de aanwezigheid van het zebrapad duidelijker voor automobilisten. Dit voorstel wordt door de jeugdgemeenteraad aangenomen en de locoburgemeester zal de buitendienst opdracht geven om het bord te verplaatsen.

De griffier geeft aan dat het misschien ook een goed idee is om de pers te betrekken bij de onthulling van het bord. Op deze manier wordt er nogmaals aandacht geschonken aan de situatie en de actie om de verkeersveiligheid te verbeteren. Meer daarover leest u binnenkort in deze krant.

Later tijdens dezelfde vergadering werden ingezonden brieven met ideeën van kinderen uit Son en Breugel besproken. Deze ideeën zijn heel divers, zoals een kledingbeurs voor kinderen, een grote speeltuin met klimmuur, het organiseren van dagen voor tieners met een handicap, een kidsclub en een ‘glow in the dark’-zebrapad. Na uitvoerig overleg besluit de jeugdgemeenteraad om één idee op te pakken en dat wordt het ‘glow in the dark’-zebrapad. Direct na het verkiezen van dit idee wordt de link gemaakt met het ingebrachte onderwerp over het zebrapad op de Veerstraat. Wordt vervolgd.

Mail ons!
Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel?
Neem dan contact met ons op: redactie@demooisonenbreugelkrant.nl


Deel dit artikel: