
Detailhandel boekt stevige omzetgroei in juni
AlgemeenLandelijk - De Nederlandse detailhandel heeft in juni 2025 ruim 3 procent meer omgezet dan in dezelfde maand een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet steeg met 3,3 procent, terwijl het verkoopvolume met 1,8 procent toenam. Zowel de food- als non-foodsector droegen bij aan deze groei.
Bron: CBS
Sterke prestaties in foodsector
De omzet van winkels in voedings- en genotmiddelen steeg met 3,6 procent. Supermarkten deden het met een omzetplus van 3,7 procent iets beter dan speciaalzaken, die 2,7 procent meer verkochten. Opvallend is dat het volume in de foodsector licht daalde met 0,4 procent, wat wijst op hogere prijzen.
Non-food herstelt, elektronica blijft achter
De non-foodsector liet een omzetgroei van 3,1 procent zien, met een volumetoename van 2,9 procent. Vooral winkels in recreatieartikelen, drogisterijen, doe-het-zelfzaken (inclusief keukens en vloeren), meubels en woninginrichting, schoenen en kleding deden het goed. Kledingwinkels boekten een lichte groei van 0,6 procent, na een krimp van 2,1 procent in mei. Daarentegen kelderde de omzet in consumentenelektronica met maar liefst 11,6 procent.
Online verkoop stijgt met bijna 7 procent
De online detailhandel groeide met 6,9 procent ten opzichte van juni 2024. Webwinkels die hoofdzakelijk via internet verkopen zagen hun omzet met 10,3 procent stijgen. Multichannelers, fysieke winkels met online verkoop, noteerden een bescheidener plus van 2,3 procent.
Vooral de online verkopen van voedingsmiddelen, drogisterijen, consumentenelektronica, overige non-foodartikelen en kleding lagen hoger dan een jaar geleden.
Koopdagen beïnvloeden cijfers
De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor het aantal koopdagen. Zonder deze correctie zou de omzetgroei uitkomen op 2,3 procent ten opzichte van juni 2024. Op weekdagen wordt doorgaans meer verkocht dan in het weekend, wat de cijfers kan beïnvloeden.
Met deze groei zet de detailhandel de positieve trend van 2025 voort. Sinds januari van dit jaar zijn de maandelijkse omzetcijfers structureel hoger dan in dezelfde maanden van 2024.
