
Prinses Pleun treedt als allereerste vrouw toe tot het gezelschap van oud-prinsen
AlgemeenSon en Breugel - Na ruim 66 jaar is een traditie definitief doorbroken. Waar een vrouwelijke prins carnaval in andere gemeenten al langer een bekend verschijnsel is, schreef Prinses Pleun afgelopen carnaval geschiedenis als de allereerste vrouwelijke voorganger van het Sonse carnaval.
Vandaar dat er afgelopen maandag 18 mei in restaurant Het Kleyn Geluck aan het Raadhuisplein een historische avond plaatsvond. Prinses Pleun van CV de Krutjesrapers werd hier officieel geïnaugureerd en treedt als allereerste vrouw toe tot het selecte gezelschap van oud-prinsen.
Het gezelschap, dat nagenoeg voltallig aanwezig was, zorgde voor een warm welkom tijdens een avondvullend diner vol verrassende elementen. Tijdens een officiële, ludieke ceremonie legde Prinses Pleun de traditionele geloftes af. Daarmee is haar toetreding tot de club een feit.
De komst van de eerste vrouw zorgt direct voor een gezonde spanning binnen de club. Voor de oud-prinsen zal het even wennen zijn: ruim zes decennia lang was het gezelschap een puur mannenbolwerk. De organisatie laat weten dat de vrouwelijke blik van Pleun direct gevolgen zal hebben voor de traditionele act tijdens de zittingsavonden.
Wat die veranderingen precies zijn, blijft nog even geheim. Het publiek gaat het resultaat zien tijdens carnaval 2027. Dit wordt het jaar waarin Prinses Pleun nog een keer zal schitteren in de act van ‘Het Prinsenritme’. Binnen de oud-prinsen wordt er inmiddels al hardop gespeculeerd of de act vanaf nu als ‘Het Prinsessenritme’ door het leven moet gaan. We gaan het zien…!
