
Vier keer de Alpe d’Huez: een prestatie om trots op te zijn
Sport SportSon en Breugel - Voor veel deelnemers aan Alpe d’HuZes is één beklimming al een prestatie van formaat. Voor Rob Hulsman werden het dit jaar vier beklimmingen.
Donderdag 4 juni was de dag. “De wekker stond op 02.30 uur, maar slapen lukte toch nauwelijks”, vertelt hij. “De gezonde spanning zat er goed in.”
Rob fietste als onderdeel van team Simple Simon, het bedrijf van de oom (Bart Peters) van zijn vrouw. Het team bestond uit twee lopers en zes fietsers, die gezamenlijk de strijd aangingen met de beruchte berg in de Franse Alpen. In het donker daalden Rob, Bart en Kevin af naar de start, begeleid door motoren en langs honderden brandende kaarsjes in de bochten. “In bocht 14 stond het kaarsje voor mijn vader. Daar denk je toch elke keer weer aan”, aldus Rob.
Zijn ambitie was duidelijk: zes keer de Alpe d’Huez bedwingen. Maar de realiteit bleek weerbarstiger. “Na twee beklimmingen voelde ik al dat zes er niet in zat”, zegt hij nuchter “en dan moet je eerlijk zijn naar jezelf.”
De eerste klim verliep volgens plan: stevig, maar gecontroleerd. De tweede werd zwaarder en eindigde zelfs met kramp vlak voor de finish. Toch wist hij ook daarna de draad weer op te pakken. Na een rustpauze en nieuwe energie (twee borden pasta deden wonderen) begon hij, samen met Kevin, aan zijn derde en daarna aan zijn vierde beklimming.
Helaas sloeg het weer om. Regen, kou en natte kleding maakten de omstandigheden zwaar: “Beneden waren we doorweekt en bijna onderkoeld. Dan móet je weer omhoog om warm te blijven.” Ondanks alles bereikte hij ook voor de vierde keer de top, aangemoedigd door zijn vrouw, en haar familie bij de finish.
Daar hield het op. Niet omdat hij niet wilde, maar omdat het simpelweg genoeg was. “Misschien had er met beter weer nog een keer ingezeten”, blikt hij terug “maar hier konden we goed mee leven.”
Na bijna 118 kilometer, ruim 4400 hoogtemeters en bijna 14 uur onderweg, overheerste vooral trots: “Het was een unieke ervaring. Zwaar, emotioneel, maar vooral heel bijzonder.”
Rob wist maar liefst € 2.739- op te halen en overtrof daarmee zijn streefbedrag van € 2.500-. Samen met zijn team werd een indrukwekkend totaalbedrag van € 10.692- ingezameld.
Rob en zijn vrouw Brenda willen iedereen bedanken voor alle steun, lieve berichtjes, cadeautjes bij thuiskomst, medeleven en natuurlijk de donaties voor het goede doel: KWF.







