
Nieuwe flitsers in Eindhoven pakken automobilisten met telefoon: boete 430 euro
AlgemeenSon en Breugel/ Eindhoven - Automobilisten uit Son en Breugel die regelmatig via Eindhoven naar hun werk of school rijden, moeten de komende weken extra goed opletten. In de stad zijn namelijk speciale camera’s geplaatst die controleren of bestuurders hun telefoon gebruiken tijdens het rijden.
Redactie: Adrie Neervoort
Wie wordt betrapt, krijgt direct een boete van 430 euro. De zogenoemde focusflitsers zien feilloos of iemand aan het bellen of appen is achter het stuur. De eerste camera’s staan sinds donderdag langs de Aalsterweg en de JF Kennedylaan. Vrijdag komen daar nog twee bij, aan de Noord-Brabantlaan en de Sterrenlaan. Alle camera’s zijn gericht op verkeer dat richting het centrum van Eindhoven rijdt. Dat betekent dat veel inwoners van Son en Breugel die dagelijks de stad in rijden, ermee te maken kunnen krijgen.
De apparaten blijven ongeveer twee maanden op dezelfde plek, waarna ze op andere locaties in de regio worden ingezet. Waar en wanneer, houdt het Openbaar Ministerie geheim. Het verbod op telefoongebruik achter het stuur bestaat al langer, maar toch zien politie en gemeenten nog dagelijks dat automobilisten de regels negeren. Dat zorgt regelmatig voor gevaarlijke situaties. Met de nieuwe flitsers hoopt het OM dit gedrag steviger aan te pakken.









