Lezing Verboden Boeken
Lezing Verboden Boeken Foto: Bibliotheek Dommeldal

Bibliotheek Dommeldal organiseert lezing ‘Verboden Boeken, Verhalen die Moeten Zwijgen’

Algemeen

Son en Breugel - Door de eeuwen heen zijn talloze boeken om uiteenlopende redenen verboden. Wat maakt dat een boek niet gelezen mag worden? Als inspirerende opmaat naar de Week van het Verboden Boek, van 20 t/m 28 september, organiseert Bibliotheek Dommeldal, vestiging Son en Breugel de lezing ‘Verboden Boeken, Verhalen die Moeten Zwijgen’.

Er zijn boeken gemaakt die begonnen als bestseller en eindigden in een rechtszaal of op een brandstapel. Eigenzinnige schrijvers en denkers namen risico’s, omdat hun drang om een verhaal te vertellen sterker was dan de angst voor de gevolgen. Dat leverde de wereld een rijkdom aan boeken op, maar ook talloze boekverboden. Wat maakt dat een boek verboden wordt?

Marjoleine Molenaar
Met haar achtergrond in de bibliotheekwereld en haar persoonlijke fascinatie voor de verschillende manieren waarop mensen boeken beoordelen, biedt Marjoleine een unieke kijk op dit onderwerp. Ze stelt vragen als: Wat maakt een boek zo gevaarlijk dat het verboden wordt? Waarom blijven bepaalde boeken controversieel, zelfs vandaag de dag? En hoe kunnen we, ondanks die controverse, op een goede manier over deze boeken in gesprek blijven?

Tijdens de lezing ‘Verboden Boeken’ bespreekt Marjoleine vierentwintig verhalen van boeken die om uiteenlopende redenen verboden zijn, variërend van politiek en religie tot seksualiteit en magie. Ze daagt de lezer uit om na te denken over de impact van deze verboden boeken en om met een open blik in gesprek te gaan over waarom een boek verboden wordt. Bekende titels zoals ‘Mein Kampf’ komen aan bod, maar ook minder voor de hand liggende boeken zoals ‘Hongerjaren’, ‘Girls of Riyadh’, en zelfs het ogenschijnlijk onschuldige ‘Waar is Wally’.

Dinsdag 16 september start de lezing om 20.00 uur; de entree is gratis, na aanmelding via www.bibliotheekdommeldal.nl/activiteiten

Tijdens de Week van het Verboden Boek (van 20 t/m 28 september) organiseert Bibliotheek Dommeldal, vestiging Son en Breugel, een speciale editie van VoorleesTijd op vrijdag 26 september, van 11.00 tot 11.30 uur. Er was eens… een plek voor peuters en kleuters waar ze komen luisteren naar mooie, spannende en grappige verhalen. Samen met hun moeder, vader, opa of oma zijn de kinderen welkom om op avontuur te gaan vanuit een boek. Je hoeft je van tevoren niet aan te melden, je kunt gewoon gezellig binnen komen lopen.

In de bibliotheek in Son en Breugel zal er tijdens deze week een presentatietafel te vinden zijn met ‘Verboden Boeken’. De week wordt gestart met de Lezersmars in Utrecht, een bijzondere optocht van lezers uit heel Nederland, als statement dat boeken en leesvrijheid onmisbaar zijn. Meer informatie over de Lezersmars: https://lezersmars.ilfu.com/

Mail ons!
Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel?
Neem dan contact met ons op: redactie@demooisonenbreugelkrant.nl


Deel dit artikel: