Dames-trimgroep ‘SonderHonck’ bestaat 40 jaar
Dames-trimgroep ‘SonderHonck’ bestaat 40 jaar Foto: Wil Feijen

Dames-trimgroep ‘SonderHonck’ bestaat 40 jaar!

Human Interest

40 jaar sporten in de buitenlucht van het Sonse Bos; nog altijd zijn de dames van het eerste uur wekelijks in beweging. Met een leeftijd tussen de 70 en 83 jaar is hardlopen wel wandelen geworden, maar dit maakt de 17 dames niet minder fanatiek. 

Redactie: Hanny Evers

De start 40 jaar geleden
4 december 1982 was de eerste training van de dames-trimgroep, die is gestart onder de vleugels van atletiekvereniging ‘De Springbokken’. Toenmalig voorzitter Nico Steenvoorden heeft de groep geïnitieerd om de moeders van de jeugdleden een plek te geven om zelf ook te trainen. Al snel meldden zich voldoende dames aan, op zoek naar meer beweging, gezelligheid en genieten van de natuur. Onder de bezielende leiding van Ella Hoogendoorn, een atlete van Nederlands topniveau, werd hardlopen gecombineerd met atletiekonderdelen als hoogspringen, verspringen en zelfs kogelstoten. 

Enkele jaren later nam Elly Mullié het van haar over; zij maakte de trainingen speelser. De dames renden met een plastic zak door het bos, en hiermee deden ze oefeningen op de grond en gleden ze van een berg af. 

De naam SonderHonck is ontstaan na de afsplitsing van De Springbokken. De dames maakten bij De Springbokken gebruik van het clubgebouw, het honk. Toen deze mogelijkheid verviel zaten de dames zonder honk.

Ann Rindt werd de 3e trainster. Zij introduceerde sociale activiteiten, zoals een maandelijks koffieuurtje, een jaarlijks etentje en de Sint-surprise. Dit was een groot succes; het koffie drinken en de etentjes hebben de dames er tot op heden in gehouden, en die gezelligheid zorgt voor verbinding tussen de dames. 

Nellie Visser - 30 jaar plezier en enthousiasme
Na Ann was Nellie Visser aan de beurt om de trainingen te verzorgen. Nellie begeleidt na 30 jaar nog steeds met veel plezier en enthousiasme de trainingen. Gestart met een spiekbriefje op de bomen, schudt ze de trainingen nu gewoon uit de mouw. Iedere week weer een andere training met verrassende elementen. Stukjes wandelen worden afgewisseld met balans- en coördinatieoefeningen. Inspiratie haalt Nellie uit haar eigen ervaringen binnen de gymnastiek.

40 jaar elke week trainen, in weer en wind. Alleen een hoosbui of storm houdt de dames binnen. Wat maakt de trimgroep tot een succes?  De goede sfeer in de groep en het buiten zijn maakt dat de dames graag komen. De koffiemomentjes en het jaarlijkse etentje dragen bij aan de onderlinge verbinding. De dames zien de trimgroep ook echt als een vriendinnengroep; ze zijn er voor elkaar in lief en leed. Nellie als trainster staat hier middenin, en ze ziet zichzelf daarom ook veel meer als begeleidster. 

Presteren is niet belangrijk, lekker meedoen op het eigen niveau wel. Het is zoals Nellie het verwoordt: “Netjes over de streep komen is belangrijk, hierdoor voorkom je blessures.” De dames staan nog steeds open voor nieuwe leden. Nieuwsgierig? Neem dan contact op met Nellie Visser via 0499-475202.


Dames-trimgroep ‘SonderHonck’ bestaat 40 jaar
Dames-trimgroep ‘SonderHonck’ bestaat 40 jaar
Dames-trimgroep ‘SonderHonck’ bestaat 40 jaar
Dames-trimgroep ‘SonderHonck’ bestaat 40 jaar
Dames-trimgroep ‘SonderHonck’ bestaat 40 jaar

Mail ons!
Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel?
Neem dan contact met ons op: redactie@demooisonenbreugelkrant.nl


Deel dit artikel: