
Brabants dialectenfestival in Lieshout
RegionaalSon en Breugel/Lieshout - Het is binnenkort weer de 2e zondag in juni van een even jaar en traditiegetrouw vindt in dat weekend het Brabants dialectenfestival in Lieshout plaats, dit jaar voor de 15e keer!
Na de middag voor de jeugd, die ook kennis kunnen maken met het mooie Brabantse dialect, is er op zaterdag 8 juni de avond van de schrijfwedstrijd. Deze avond vindt plaats in Het Dorpshuis, aanvang 20.00 uur, en is voor iedereen gratis toegankelijk.
Op deze avond is alle aandacht voor de inzendingen van de schrijvers die meegedaan hebben aan de schrijfwedstrijd die aan het festival verbonden is. Er zijn 3 categorieën: verhalen, gedichten en liedteksten. De jury heeft de inzendingen bekeken en beoordeeld, en de winnaars uit de genomineerden gekozen. Deze genomineerden presenteren hun inzending op deze avond, de winnaars worden bekendgemaakt en de dialectpenning wordt uitgereikt. De avond wordt afgesloten met een optreden van Peter Aarts, Ans van Hout en Wil van de Vrande.
Op zondag 9 juni is het festival. De opening is om 12.30 uur op de kiosk op De Heuvel in Lieshout. Vier voormalige burgemeesters van Lieshout openen het festival en zij zingen samen met Lars van Bokhoven en kinderen van de basisschool het lied ‘De vier klèn mannen’. Daarna volgen op 9 podia, binnen en buiten, de optredens van diverse Brabantse artiesten. Zij wisselen met 3 personen/groepen elkaar af per podium zodat er de hele middag heel veel te zien en te beluisteren is. Uit diverse taalgebieden laten 27 artiesten/groepen horen hoe mooi en gevarieerd het Brabants dialect is. Naast artiesten die al jaren meedoen zijn er dit jaar ook weer nieuwe deelnemers.
Er is gezorgd voor een hapje en een drankje. Voor kinderen is er nog een speurtocht over het parcours; deelnameformulier bij de infostand (bij de kiosk). Op deze infostand is ook het programmaboekje te koop, waarin staat wie er wanneer optreedt.
En zeker niet het minst belangrijk: het festival is gratis toegankelijk. Dit kan vooral omdat alle artiesten onbezoldigd optreden. Meer info: www.brabantsdialectenfestival.nl. Laat deze kans niet voorbijgaan en kom genieten van het mooie dialect van Brabant.







