
Coen van Gemert ondernemer van het Jaar 2023 Ekkersrijt
Zakelijk nieuws landelijkSon en Breugel - Tijdens de ondernemersavond van de Lionsclub Son en Breugel zaterdag 17 juni, is Coen van Gemert directeur van Gemco Mobile Safety gekozen tot ondernemer van het jaar 2023 Ekkersrijt.
Volgens de jury weet Van Gemert in een zeer specifieke markt zijn onderneming met regelmaat aan te passen aan de grillen van de markt. Waar nodig krimpen en vervolgens vasthouden aan samenwerken met clusterbedrijven in de regio. In 2000 werd door vader Jan van Gemert de basis gelegd voor Gemco Mobile Safety.
Fabricage van voertuigen voor brandweer en hulpverlening en mobiele GSM netwerken. Ze hadden hiervoor alle disciplines in huis in een sterk concurrerende markt. Coen leerde snel dat ondernemen stappen zetten is, en omgaan met veranderende marktomstandigheden betekent. In 2014 nam hij dan ook het besluit om op een andere manier verder te gaan. Niet meer de grote apparaten maken, maar zelf hoogwaardige technologie ontwikkelen.
Van Gemert zag kansen in de automotive regio Eindhoven en zocht de samenwerking op met andere ondernemingen. Deze clusterbedrijven zorgen sindsdien voor ondersteuning. Zij leveren onderdelen en assembleren. Dit was de nieuwe manier van ondernemen voor Gemco. Uitbesteden en samenwerken. Van Gemert en zijn team hebben het contact met klanten in binnen- en buitenland. Projecten als ontsmettingsstraten voor persoonlijke bescherming, waarbij grote groepen van mensen kunnen worden geholpen, of telecom support in niet veilige regio’s waarbij extreme weersomstandigheden bepalend zijn voor het wel of niet doorgeven van belangrijke informatie.
Van Gemert van Gemco Mobiel Safety is een ondernemer die doorzet. Veranderende markten en technieken zijn voor hem uitdagingen die hij graag oppakt. Deze specifieke kennis wil hij graag delen en hij gaat hierbij de samenwerking aan met kennisinstellingen en organisaties die niet onder de overheid vallen en die een bepaald maatschappelijk, sociaal of wetenschappelijk doel willen bereiken
Dat hij daarbij ook oog heeft voor support aan lokale organisaties is voor de jury mede bepalend geweest om de titel Ondernemer van het jaar Ekkersrijt 2023 aan hem toe te kennen.







