
Na een groot verlies sta je anders in het leven
Human InterestSon en Breugel - In het voorjaar overleed de vrouw van Harrie Kapteyns aan een ernstige ziekte en dit was voor hem een keerpunt in zijn leven. Hij besloot op het eind van dit jaar te stoppen met zijn hoveniersbedrijf Kapteyns. 45 jaar lang heeft Harrie samen met zijn medewerkers tuinen aangelegd in Brabant en Limburg.
Redacteur: Jürgen Feuerriegel
Aan de keukentafel in de voormalige en inmiddels gerenoveerde boerderij van zijn ouders aan de Rooijseweg vertelt Harrie zijn verhaal. Nadat hij eerst geleerd had voor hovenier en bloementeler is hij eind jaren zeventig begonnen met zijn eigen bedrijf. De naam van zijn hoveniersbedrijf werd steeds bekender en hij kreeg steeds meer opdrachten van particulieren, bedrijven, instellingen en woningbouwcorporaties. Een bijzonder project was de aanleg van alle bordjes voor de fietsroutes in de hele provincie Noord-Brabant. Tevens verkocht hij planten, bomen en kerstbomen aan huis die hij zelf geteeld had op het ruime perceel achter zijn huis.
Naast zijn werk was Harrie ook brandweerman in ons dorp en achttien jaar geleden werd hij bij het blussen van een brand het slachtoffer van een fataal ongeluk. Een gasfles ontplofte en Harrie verloor een been door dit ongeluk. Hij kreeg een beenprothese en bleef ondanks zijn handicap doorgaan met zijn zaak. De contacten met de brandweer zijn altijd gebleven en regelmatig gaat hij buurten met zijn oude maatjes.
Toen zijn vrouw in mei van dit jaar kwam te overlijden aan een ziekte, veranderde zijn kijk op het leven. “De belangstelling bij het overlijden van mijn vrouw was bijzonder waardevol en daar ben ik nog steeds heel dankbaar voor. Vervolgens ga je nadenken over hoe verder. Ik ben nu 68 jaar en er is geen opvolger voor het bedrijf, maar eigenlijk is het mooi geweest na 45 jaar. Ik wil toch ook nog graag een aantal jaren van het leven genieten. Dit jaar ben ik al een beetje gaan afbouwen. Ik kijk heel tevreden terug op al deze jaren en het geeft voldoening dat het goed is gegaan met de zaak”, vertelt Harrie trots, “en dat heb ik mede te danken aan mijn medewerkers, die mij altijd in goede moed hebben bijgestaan.”
Afscheidsborrel
Harrie is niet van plan om met stille trom te vertrekken. Hij wil graag alle klanten bedanken voor het vertrouwen dat ze in hem hebben gesteld. Vandaar dat hij alle relaties, collegae en (oud-)medewerkers van harte uitnodigt om op 20 januari 2023 vanaf 20 uur in De Zwaan samen met hem een hapje en een drankje te nuttigen. “Zij hoeven niets mee te brengen behalve goede zin”, besluit Harrie







